Spolu do posledního vydechnutí

Dárcovská výzva pro projekt Domácího Hospice Vysočina „Na poslední cestě nebýt sám“

Nastal adventní čas, blíží se vánoce a spolu s tímto časem se odemykají srdce a hlavně dávající dlaně dobrých lidí. Přicházím s prosbou o podporu mé výzvy pro projekt Na poslední cestě nebýt sám, kterou jsem pojmenovala Spolu do posledního vydechnutí. Svým darem podpoříte novoměstský Domácí hospic Vysočina . Za sebemenší finanční příspěvek předem děkuji.
P.S. Hospic vám zašle potvrzení o poskytnutém daru, který uplatníte v dubnu následujícího roku při podání svého daňového přiznání, nezapomeňte tedy při vyplnění svých údajů zaškrtnout příslušné políčko. Děkuji, že pomáháte tam kde to má smysl.

Po kliknutí na tento odkaz → darujme.cz ← se dostanete přímo k výzvě.

Dárcovská výzva pro projekt Domácího Hospice Vysočina „Na poslední cestě nebýt sám“

Dnešní úterý je již tradičně spojováno s celosvětovým dnem  dárcovství „Giving Tuesday“.  Neváhám ani chvillinku a jdu za vámi s prosbou o finanční příspěvek na podporu Domácího hospice Vysočina. Pár andělů, kteří v něm plní své poslání, znám osobně – z doby, kdy nám pomohli s péčí o našeho Pepu v domácím prostředí. Bez jejich pomoci a podpory v kombinaci s Pepovou nemocí bychom to samy s maminkou nezvládly.

Jsem jim za jejich – nejenom fyzicky, ale hlavně psychicky – namáhavou práci nesmírně vděčná. Pomáhají totiž být člověkem do posledního vydechnutí.

Vězte, že pokud otevřete svá srdce a také dlaň a přispějete byť malou částkou na chod Domácího hospice Vysočina, přispějete na rozšíření péče lidem, kteří jsou na samém konci života a jejich přáním je zemřít doma. Tam kde to znají a tam kde to mají rádi. Mezi svými. Pomůžete možná babičce, možná mladíkovi od vedle, možná sami sobě. Zdraví je vrtkavá záležitost a nikdo neví, kolik času má vyměřeno pro svoje pozemské bytí.

Mám otázku, jen tak na zamyšlení – co byste dělali, kdyby vám do konce života zbývaly dva dny? A mám i druhou – jak víte, že to tak není?

Mojí výzvou navazuji na myšlenku Terezky Novotné, která podporuje prachatický Hospic sv. Jana Nepomuka Neumanna, k vytvoření celonárodní sítě občanské podpory pro sociální služby, třeba v této podobě. Je důležité o tématu smrti mluvit, nestrkat před ní hlavu do písku, jednou si totiž přijde pro každého z nás. Je dobré ale také konat. Svou finanční podporou dáváte možnost konat v tomto časoprostoru profesionálům, lidem, kteří mají odbornost, zkušenost a hlavně srdíčko na správném místě a lidskost v duši.
Děkuji vám za jakoukoli částku, kterou jste ochotni darovat. I ten nejmenší příspěvek se počítá.

Pokud máte zájem nebo potřebu si na toto téma popovídat nebo se vypovídat v chráněném virtuálním prostředí uzavřené skupiny, najdete nás zde: Death Café Czech a nebo se můžeme potkat na mých webových stránkách  nadasvoboda.cz .

Přeji vám všem v pohodě a radosti prožité nadcházejí adventní dny a do nového roku 2020 hodně štěstí, zdraví a lásky.
Od ♥ k ♥ Naďa

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *