Reiki

Všudypřítomná energie, kterou si většina lidí neuvědomuje. Náš materiální způsob života podobně jako náboženstvím pokroucené vnímání světa nám to ani neumožňuje. Není běžným zrakem viditelná, nedá se ni sáhnout. Přesto je všude kolem nás. Stačí se na ni vyladit a vnímat.

Pluje  ryba pod hladinou a potká druhou rybu. Ptá se jí : „Slyšela jsem vyprávět starého Sumce o zázračné substanci, prý je všude kolem nás a je životodárná, myslím, že ji nazýval vodou… rozhlížím se kolem sebe, plavu  tam a  zpátky, hledám u břehu v kořenech letité  vrby… nenacházím… Nic takového neexistuje… „

„Ani já nic o vodě a její moci neslyšela, jsou to jen řeči bláznivého starce „.

Je lehké zavrhnout to co neznám, i když je to na dosah…stačí se vydat cestou, která měří jen 40 cm – je to cesta od hlavy k srdci.

Stačí jen připustit, že jsou věci jinak, než jak nás učili. Mantinely máme jen ve své vlastní hlavě.

Naďa:

Od roku 1998 pracuji vědomě s energií. V té době mi onemocněla maminka a já hledala způsob jak podpořit její zdraví i jinými způsoby než jen klasickou medicínou. Shodou okolností jsem našla na sloupu u nemocnice připevněný malý papírek s telefonním číslem na dnes spřízněnou dušičku Mirku Šefčíkovou. Byl to první človíček, který mi osvětlil spoustu věcí kolem reiki a přivedl mě do skupinky podobně smýšlejících lidí. Za půl roku přišla první iniciace a postupně mnoho dalších. Reiki mi pomáhalo při ošetřování mých dětí. Posléze jsem pochopila, že k této krásné harmonizující energii jsem nepřišla ani kvůli mamince nebo dětem, ale kvůli sobě. Oni byli jen prostředníky, kteří mi pomohli k nalezení toho co jsem už od malinka hledala, když jsem co by dítě koukala na svoje ruce a marně vzpomínala jak energii rozpohybovat a předat dál. Začalo mi dávat smysl, proč vídám své nejbližší, kteří už odešli z tohoto světa , kdykoliv se mělo stát něco nepříjemného nebo tragického, co se dotýkalo mně nebo mé rodiny. Energií ošetřuji čakry a energetický systém. Zájemce o zasvěcení iniciuji. Touto energií podporuji odcházející z tohoto světa, a to i několik dní po skonu – podle potřeby. Podporuji i ty, kteří zde zůstávají a se ztrátou svého blízkého se nemohou vyrovnat. Významnou měrou mi v tom pomáhá dcera Karolínka. Energie se tak násobí.

Karolínka:

S reiki jsem se setkala poprvé v roce 1998, když nás maminka doma oťapkávala. Později jsem s ní začala chodit na setkání a ještě později měla svoji první iniciaci. Reiki se věnuji dodnes, pomáhá mi s občasnými bolístkami anebo mě podporuje v nepříjemných situacích. Společně s maminkou pak pomáháme těm, kdo nás o to požádají. Nabízíme pomoc i vám.