Máte ve své blízkosti človíčka, kterému zbývá do konce života jen pár dnů, týdnů nebo měsíců?

Před několika lety jsem se dostala do podobné situace.

 Maminčin  manžel, můj skorotaťka Pepa, jak jsem mu s oblibou říkávala, začal mít časté nevolnosti, průjmy, bolest břicha, nechutenství. Absolvoval vyšetření, kde mu byla diagnostikovaná rakovina slinivky. Rok  předtím mu na stejnou nemoc zemřela v nemocnici maminka.  

Rozhodly jsme se, že Pepa nezemře sám za bílými zdmi, ale do posledního vydechnutí se o něho postaráme doma. 

Bylo to velmi těžké a bolestné období. Vyrovnat se pocitem beznaděje, marnosti, blížící se ztráty…Do toho všeho se míchaly praktické věci – jak kde co zařídit, na co máme nárok, na koho se obrátit… a čas se neúprosně krátil.

Vy nemusíte ztrácet čas

To co jsme se během té doby naučily jsme vytřídily a zabalily do základního kurzu pro duly na konci života.  Najdete zde to podstatné co je třeba si ujasnit a vstřebat hned na začátku.

Něco málo o mně

Jmenuji se Naďa Svoboda a jsem certifikovaná dula na konci života. Mým posláním je podpora umírajících a jejich blízkých ve chvílích konečnosti bytí tady na Zemi. Pomáhám přijmout smrt s pokorou, překonat strach z neznámého a uvědomit si, že i toto období lze prožít vědomě a s láskou, nejlépe v kruhu rodiny.

Už od mala  se mi otevírala cesta k jemnohmotným energiím. A s nimi také při doprovázení umírajících a zemřelých pracuji.

Se společně naladěnými ženami jsme založily Thymus – spolek dul na konci, ve kterém vás rády po absolvování kurzu přivítáme.

Co se také dozvíte v základním kurzu pro duly na konci života

Kdo je dula na konci života?

Možná znáte pojem porodní dula. Ale dula na konci života? Tenhle pojem, který jsme už v roce 2019 začaly u nás používat, si probereme hned v 1. modulu základního kurzu.

Péče po přirozené smrti

Péče po přirozené smrti, je tématem 5.modulu. Co ale předchází očekávané smrti? A jakou podobu má poslední akt lásky a péče, kterou můžeme našemu blízkému človíčku projevit?

Předběžné směrnice

Co lze udělat, abychom mohli i v situaci, kdy už nebudeme mít schopnost vyjádřit se, rozhodovat co chceme a co už je pro nás za čarou? Tímhle tématem vás provedeme v modulu 7

Jak to bude probíhat?

  •  Každý týden vám přijde jeden email – celkem jich je 10 plus 2 moduly nezbytností. Jeden email navíc bude obsahova bonus. Kurz je zakončený testem, odevzdaným pracovním sešitem a vypracovanou esejí na téma, co vás přivedlo k dulení.
  • Poté od nás dostanete certifikát o absolvování.
  • Na dokončení kurzu nemusíte spěchat, dejte si čas vše projít a vypracovat. Nemělo by vám to však trvat déle než 2 roky.

Bonusy

Součástí našeho kurzu jsou také tři bonusy:

Bonus 1

Absolvováním základního kurzu se vám otevře možnost vstoupit  do  spolku Thymus. Ten zastřešuje duly na konci života, které prošly naším kurzem a chtějí i nadále šířit myšlenku dobré smrti a umírání.

Pokud se rozhodnete dál věnovat doprovázení umírajících, můžete si po úspěšném zakončení základního kurzu umístit svůj medailonek na webu Thymusu. Na jednom místě pak klienti najdou kontakty na duly ve svém okolí. 

Bonus 2

Týdenní plánovač je skvělá věc. Pomůže vám efektivně organizovat své každodenní úkoly a cíle tak, abyste vše přehledně a klidu zvládli. Ten náš je ve formě PDF, s odkazem ke stažení.

 

Bonus 3

Na facebooku je  pro vás připravená podpůrná uzavřená skupina, kde se sejdete se stejně naladěnými lidmi z kurzu. Můžete si zde vyměňovat zkušenosti, diskutovat, navazovat přátelství.

Reference

...tímto velmi děkuji za zprostředkování úvodního kurzu Dula na konci života, který se stal pro mě branou k objevování souvislostí dějů v životě a po životě. Vaše materiály i vše doporučené k přečtení a shlédnutí bylo pro mě velmi obohacující, tak akorát, co může člověk v úvodu pojmout, za to jsem velmi vděčna. V tuto chvíli jsem stále pečující o 100letou babičku...
Denisa Lechnýřová
pečující
V tomto kurzu jsem na jednom místě našla spoustu informací, které se vážou k posledním dnům umírajících. Díky otázkám k jednotlivým modulům jsem si ujasnila svůj postoj ke své vlastní smrti, vedou prostě k zamyšlení.
Téma smrti mne volalo už dlouho předtím, než jsem zjistila, že i u nás existuje spolek Thymus a že úžasné ženy Naďa Svoboda a Karolína Bajerová pořádají kurz pro Duly na konci života. Prošla jsem už mnoho kurzů z mnoha jiných oblastí, ale laskavý přístup, jasně a stručně sdílený obsah a profesionalita ( ovšem s ohromnou empatií ), to jsem zažila pouze zde a tak mohu s otevřeným srdcem a z hloubi Duše doporučit všem, kteří o této cestě doprovázení uvažují. S hlubokou úctou a vděčností Andrea Jandová

Jaká je cena kurzu?

Kurz jsme koncipovaly jako emailový.  Máte dostatek času si vše projít, a vypracovat úkoly k jednotlivým modulům. Myslely jsme na to, že také chodíte do práce, máte rodinu a nebo pečujete o svého blízkého človíčka (případná kombinace těchto možností bývá pravidlem). Nemusíte nikam jezdit, lekce si k vám do emailu najdou cestu pravidelně každý týden samy. Jsou ve formátu PDF, lze je tedy snadno stáhnout, vytisknout a založit. Přístup k informacím vám tak zůstane napořád.

Při vytváření cenového plánu jsme měly na paměti jednoduchou myšlenku: dát více lidem možnost získat kvalitní vzdělání a péči o své blízké. Proto jsme se rozhodly výrazně snížit cenu našeho kurzu z 5000 Kč na pouhé 3000 Kč. Jsme tu proto, abychom vám pomohly v každém kroku na vaší cestě.

 

Garance vrácení peněz

Pokud během prvních 14 dnů zjistíte, že kurz přeci jen není pro vás, garantujeme vrácení peněz v plné výši .