Úvod

Každého z nás sem ke kurzu pro Duly na konci života volá něco jiného. Péče nebo odchod blízkého človíčka, zvířecího kamaráda, zvídavost…
Ať už je Vaše „CO“ jakékoli, věříme, že tady získáte informace, které vám pomohou poznat tak málo vítanou životní etapu, která nemine nikoho a nic, co se zrodilo do tohoto hmotného světa.
Současná česká populace stárne. A i když se umírání týká všech věkových skupin, se zvyšujícím se počtem seniorů se se smrtí budeme setkávat stále častěji. Naší vizí je, aby lidé mohli zemřít doma, v prostředí, které znají. Mezi lidmi, se kterými mají blízký vztah, pokud si to přejí.
Podle výzkumu agentury STEN/MARK z roku 2013 je to celých 76 % lidí.


I tak více než polovina z nich umírá jinde a jinak než zamýšleli. Ne vždy je možné zajistit nepřetržitou péči v domácích podmínkách. Přesto i v institucích lze podpořit umírajícího tak, aby odešel v lásce, klidu a usmíření.
Cílem tohoto kurzu je předat vám naše znalosti a zkušenosti. Tak, aby jste je mohli použít – ať už pro své blízké a známé nebo se třeba rozhodnete vydat se na profesionální dráhu duly na konci života.

Ať se vám při studiu daří.

Naďa a Karolína

Naďa a Karolína